Sigorta İhtiyaçlarınız için Bizi Arayın 0212 232 48 30
Dijital Güvenlik Sigortası

DİJİTAL GÜVENLİK SİGORTASI


Son dönemdeki teknolojik gelişmeler ile birlikte hayatımıza giren dijital platformlardaki kimlik hırsızlığı, şifrelerin çalınması gibi siber risklere karşı koruma sağlayan ürünümüz Dijital Güvenlik Sigortası’nı birçok kapsamlı teminat ve hizmet ile bir arada sizlere sunmaktan memnuniyet duyarız;

Dijital dünyada başınıza gelebilecek olası kötü sürprizlerden korunmak için artık Dijital Güvenlik Sigortası var!

Hayatımızın bir parçası olan internet günümüzde her an yanı başımızda. İnternet üzerinden sosyalleşiyor, alışverişimizi yapıyor ve çeşitli hizmetlerden faydalanıyoruz. Peki, bu işlemleri yaparken dijital ortamda kendimizi ne kadar güvende hissediyoruz?

İşte Sompo Japan Dijital Güvenlik Sigortası ile kendinizi güvende hissetmenin tam zamanı!

Dijital Güvenlik Sigortası Neleri Kapsar?

 1. Şifrelerin Çalınması
 2. Kimlik Hırsızlığı
 3. Kimlik Belgelerinin Yeniden Çıkartılması
 4. Internet Tarama Hizmeti
 5. Antivirüs Koruma

Dijital Güvenlik Sigortası ile atm/kredi kartlarına ait şifrelerin dijital platformlar üzerinden ele geçirilmesi suretiyle uğranacak maddi kayıplar, kimlik hırsızlığı sebebiyle oluşabilecek gelir kaybı ve bu doğrultuda zorunlu olarak yapılacak hukuki masraflar, seyahat ve iletişim harcamaları, kaybolan veya çalınan kimlik belgelerinin yeniden çıkartılması teminat altında.

Peki, bu teminatların yansıra uyaran ve koruyan bir sistem olsa?

Internet Tarama hizmeti ile sorgulama platformuna kaydedilecek TC Kimlik, Pasaport, Email, ATM Kart numaraları gibi kişisel bilgiler; dark ve deep web üzerinde geriye dönük taranır. İlgili bilgilerin kötü niyetli kişi veya kurumlar tarafından kullanılabileceği yönünde bir ize rastlanırsa, e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Böylece günümüzde çok sık karşılaşılan sanal kimlik hırsızlığına karşı önleyici tedbirler alınmasını sağlar.

Peki, Internet Tarama hizmeti ile hangi bilgileri izleyebileceksiniz?

 • 1 Adet Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası*
 • 10 Adet E-posta Adresi
 • 10 Adet Cep Telefonu Numarası
 • 10 Adet Banka Veya Kredi Kartı Numarası
 • 1 Adet Sürücü Belgesi Numarası
 • 2 Adet Pasaport Numarası
 • 10 Adet Banka Hesap Numarası

Bunun yanında dijital ortamda tutulan kişisel verilerin güvenliğini artırmaya yardımcı olacak Antivirüs Koruma paketi ile internetten gelebilecek kötü niyetli saldırılara ve casus yazılımlara karşı güçlendirilmiş koruma sağlar.

Bitdefender Total Security Antivirüs Web Koruma paketi ile ise aşağıdaki hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

 • Gerçek Zamanlı Virüs Koruma
 • Güvenli Tarama
 • Gizlilik Koruması
 • Çevrimiçi Bankacılık Koruması
 • Wi-Fi Güvenlik Danışmanı
 • Gelen Mail Taraması + AntiSpam
 • Gamer Mode
 • Password Manager
 • Phising ve Dolandırıcılık Koruması
 • Webcam Koruma
 • Ebeveyn Danışmanı Hizmeti
 1. Şifrelerin Çalınması
  Sigortalı tarafından İnternet Sigortacılığı üzerinden beyan edilen ATM/Kredi kartlarına ait şifrelerin dijital platformlar üzerinden ele geçirilmesi suretiyle sigortalının uğrayacağı maddi kayıplar, police dönemi içinde 2 olay ile sınırlı olmak kaydı ve yıllık azami 3.000 TL limit ile teminat kapsamına alınmaktadır.
  Teminat; T.C. sınırları içerisinde bulunan bankalara ait azami 3 adet kart için geçerlidir.
 2. Kimlik Hırsızlığı

Sigortalının kimlik olarak kullandığı yasal veya resmi belgelerin (T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı, T.C. Sürücü Belgesi (Ehliyet) ve T.C. Pasaportu) çalınması hâlinde yaşayacağı mağduriyet sonucu oluşacak finansal zararlar aşağıda yazılı şartlarla teminat altına alınmaktadır.

Hukuki Giderler

Sigortalının yaşadığı mağduriyet sebebi ile uğradığı finansal zararlara ilişkin olarak gerek sigortalıya açılabilecek her türlü hukuki dava, gerekse sigortalı tarafından açılan davalar sonucu yapılabilecek hukuki masraflar azami 15.000 TL limite kadar poliçe kapsamı içindedir.

Gelir Kaybı

Teminat kapsamına giren bir olay sonucunda sigortalının bürokratik işlemleri yerine getirmek adına çalıştığı kurumdan alacağı ücretsiz izin yada serbest çalışan sigortalının ticari faaliyetine ara vermek zorunda olacağı süreye ait ücret kaybı sebebi ile oluşabilecek gelir kayıpları 4.500 TL limite kadar poliçe kapsamı dahilindedir.

Diğer Masraflar

Teminat kapsamına giren bir olay sonucunda sigortalının hukuki süreçte yapacağı her türlü seyahat, ulaşım, konaklama vb. makul giderler 500 TL limite kadar teminat altındadır.

 1. Kimlik Belgelerinin Yeniden Çıkarılması
  Sigortalının kimlik olarak kullandığı yasal/resmi belgelerin çalınması veya kaybolması halinde, ilgili belgelerin yeniden çıkarılma masrafları olay başına 150 TL ve yıllık azami 300 TL limit ile teminat kapsamına alınmaktadır.
 2. İnternet Tarama (!Bu hizmetimizden poliçe tanzim tarihinden 15 gün sonra faydalanılabilecektir.)

Internet Tarama hizmeti ile; sigortalının izlenmesi için kaydedeceği kişisel verilerin mevcut 10 yıllık veri tabanı içerisinde bulunan bilgiler ile karşılaştırılarak geçmişe yönelik kontrolü sağlanmaktadır. Bu taramanın sonucunda girilen kişisel bilgilerin kötü amaçlı kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmiş olduğu tespit edilirse, e-posta yoluyla sigortalıya bildirimde bulunulmaktadır. Günlük olarak güncellenmekte olan veri tabanına istinaden kaydedilen bilgiler poliçe süresi boyunca izlenmeye devam edilecek ve gerekli durumlarda uyarı raporlamaları yapılacaktır.

 1. Antivirüs Web Koruma (!Hizmet poliçe tanziminden 15 gün sonra, Internet Sigortacılığı veya 0 850 250 81 81 Sompo Japan Çağrı Merkezi üzerinden sigortalının talebine istinaden kullanılabilecektir. Hizmetin talep edilebileceği tarih itibarıyla, 90 gün içerisinde aktive edilmeyen kodlar kullanıma kapatılmaktadır.)
  Bitdefender Total Security Antivirüs Web Koruma paketi ile "Windows, Mac OS, iOS ve Android" işletim sistemleri (maksimum 5 adet cihaz) için koruma hizmeti sunulmaktadır. Bitdefender Total Security Antivirüs Web Koruma programı; Gerçek Zamanlı Virüs Koruma, Güvenli Tarama, Gizlilik Koruması, Çevrimiçi Bankacılık Koruması, Wi-Fi Güvenlik Danışmanı, Gelen Mail Taraması + AntiSpam, Gamer Mode, Password Manager, Phising ve Dolandırıcılık Koruması, Webcam Koruma gibi hizmetler ile birlikte ayrıca, Ebeveyn Danışmanı hizmeti ile çocukların uygun olmayan sitelere girişini kontrol altına alma imkanı sağlamaktadır.

Dijital Güvenlik Sigortası’ndan 200 TL karşılığında yalnızca bireysel müşteriler faydalanabilmektedir.

Ekspres Net Sigorta Aracılık Hizmetleri LTD. ŞTİ. - www.expresnet.com - Copyright © 2013
© Copyright 2011 Tüm hakları saklıdır .Tasarım ve Yazılım hangiacente.com tarafından hazırlanmıştır.